مجموعه دندانپزشکی و آموزشی

دکتر کابلــی فــرشچی

خانه   /   دستیاری   /   اندومتر چیست؟

اندومتر چیست؟

دکتر علی کابلی فرشچی 2023-02-21 746view 0 comment

می دانید که اصلی ترین کاربرد مربوط به اندومتر ها کدامند؟ شما هم قصد دارید تا بهترین انواع گیج انگشتی را با مناسب ترین قیمت ممکن تهیه و خریداری کنید؟

دندانپزشکان با استفاده از ابزارها و تجهیزات مختلف می توانند بیماری مراجعه کنندگان خود را درمان کنند. به جرات می توان گفت که تجهیزات مربوط به دندانپزشکی بسیار گسترده تر از سایر حرفه ها می باشد. بنابراین دستیاران دندانپزشکی بایستی با انواع ابزارهای مذکور و نحوه ی عملکرد آنها از نزدیک آشنا باشند. چرا که تنها تحت این شرایط می توانند خدمات بی نظیری را برای مراجعه کنندگان خود ارائه دهند. یکی از پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده در حرفه دندانپزشکی را گیج انگشتی شکل داده است. ابزار یاد شده در ابعاد و اندازه های گوناگونی طراحی می شود. دندانپزشکان می توانند با توجه به تجربه ی خود بهترین مدل گیج های انگشتی را سفارش دهند.

مهمترین وظیفه ی مربوط به اندومتر ها را اندازه گیری طول فایل ها و ریمرها شکل داده است. همچنین در نظر داشته باشید که گیج های انگشتی نام دیگر اندومتر ها می باشد. شما می توانید قبل از نهایی نمودن خرید مدنظرتان، در مورد مشخصات گیج های انگشتی اطلاعاتی را به دست آورید. لازم به ذکر می باشد که ابزارهای یاد شده به شکل رنگی نیز در بازار عرضه می شوند. بدون استفاده از گیج های انگشتی نمی توان طول و اندازه ریمرها را مشخص نمود. بنابراین استفاده از تجهیزات یاد شده اهمیت بسیار بالایی را در صنعت دندانپزشکی خواهد داشت.

جای عکس

شما می توانید جهت کسب مطالب بیشتر در مورد گیج های انگشتی با همکاران ما از وب سایت پیش روی خود در ارتباط باشید. همچنین جهت آموزش دستیاری دندانپزشکی نیز می توانید فرصت پیش روی خود را از دست ندهید. شما می توانید در دوره های مختلف آموزش دستیاری دندانپزشکی شرکت نموده و شغل مناسبی را برای خود پیدا کنید. در ادامه مطالب سعی داریم تا راجع به بارزترین مشخصات و راهنمای خرید گیج های انگشتی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. می توانید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

بارزترین مشخصات اندومتر ها

همانطور که در قسمت قبلی نیز مشاهده کردید، اندومتر ها از مهمترین و کاربردی ترین ابزارهای مورد استفاده در حرفه ی دندانپزشکی می باشند. شما می توانید متنوع ترین مدل ابزارهای یاد شده را در بازار مشاهده نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که گیج انگشتی مورد نیاز دندانپزشکان توسط برندهای مختلف تولید می شود. بنابراین دندانپزشکان می توانند پس از بررسی های دقیق مشخصات گیج های انگشتی، بهترین انواع این ابزارها را سفارش دهند. برندهای مختلف با استفاده از مواد اولیه گوناگون، گیج های انگشتی خود را در انواع مختلفی تولید می کنند. همچنین همین امر سبب شده است تا قیمت مربوط به اندومترها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. با این حال شما می توانید گیج انگشتی را در سبد خرید خود قرار دهید که قیمت مناسبی را داشته باشد.

مهمترین و بارزترین مشخصات و ویژگی های اندومتر عبارتند از: جهت دار می باشد، دارای رنگ بندی مختلف است، جنس آن از سیلیکون یا فلز ضد زنگ می باشد، قابلیت اتوکلاو در دماهای بالای 100 درجه را دارد، راحتی در استفاده، طراحی ساده، اندازه گیری بسیار دقیق، مناسب برای اندازه گیری کانال ریشه، طول عمر بالایی را دارد، انعطاف پذیری بالایی را به خود اختصاص داده است، وزن بسیار سبک، قیمت مناسب و غیره. همچنین دندانپزشکان می توانند به راحتی از ابزارهای یاد شده استفاده نمایند. سبک وزن بودن این ابزارها نیز سبب شده است که دندانپزشکان به مدت طولانی گیج انگشتی را بر روی انگشت خود نگه دارند. همچنین قابلیت انعطاف پذیر بودن گیج های انگشتی سبب شده تا دندانپزشکان سایز این ابزارها را تغییر داده و به راحتی از آنها استفاده نمایند.

جای عکس

کاربرد گیج های انگشتی

اندومترها از کاربرد بسیار بالایی در کلینیک های دندانپزشکی برخوردارند. شما می توانید مدل های چینی گیج انگشتی را در بازار مشاهده نمایید که قیمت بسیار ارزان تری را دارند. اما با این حال دندانپزشکان سعی دارند تا با کیفیت ترین انواع این ابزارها را خریداری نمایند. از مهمترین کاربرد مربوط به گیج انگشتی می توان به اندازه گیری ریشه کانال دندان ها اشاره نمود. توجه داشته باشید که ابزارهای مذکور بدون لبه های تیز هستند و هیچ گونه آزاری را برای بیماران ایجاد نمی کنند. همچنین دندانپزشکان می توانند بعد از هر بار استفاده از اندومتر، آن را در داخل دستگاه اتوکلاو قرار داده و ابزار مذکور را استریل نمایند. همچنین بسته بندی مربوط به گیج های انگشتی بسیار با کیفیت می باشد. شما می توانید گیج انگشتی مورد نیاز کلینیک دندانپزشکی خود را به شکل آنلاین سفارش داده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

جای عکس

 

مهمترین لوازم مورد نیاز برای عصب کشی

اندومتر ها یکی از مهمترین لوازم مورد نیاز برای عصب کشی می باشند. همچنین در نظر داشته باشید که دندانپزشکان برای عصب کشی به تجهیزات بسیار متعددی نیاز دارند. از مهمترین آنها می توان به پنبه، جا فایلی، فایل های روتاری، فایل ها و غیره اشاره نمود. همچنین استریل بودن تمام تجهیزات یاد شده نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. دستیاران دندانپزشکی بایستی با دقت فراوانی تجهیزات مربوط به عصب کشی بیماران را مورد استریل و ضدعفونی قرار دهند. چرا که سرعت انتقال ویروس ها و میکروب ها از طریق تجهیزات یاد شده بالا می باشد.

علاوه بر گیج انگشتی، فایلها نیز از مهمترین ابزارهای مورد استفاده در فرایند عصب کشی می باشند. دندانپزشکان سعی دارند از باکیفیت ترین انواع اندومتر ها برای درمان بیماری مراجعه کنندگان خود استفاده نمایند. توصیه می کنیم که بلافاصله بعد از استفاده از گیج های انگشتی، آنها را در داخل دستگاه اتوکلاو قرار داده و اجازه دهید در دمای بالای 130 درجه سانتی گراد مورد استریل قرار گیرند.

جای عکس

 

استانداردها و تاییدیه های مربوط به گیج های انگشتی

اندومتر ها توسط کمپانی های بسیار متعددی طراحی و در بازار عرضه می شوند. دندانپزشکان می توانند به کمک گیج انگشتی طول کانال عصبی را مورد اندازه گیری قرار دهند. دندانپزشکانی که سعی دارند تا در روزهای آینده باکیفیت ترین انواع گیج انگشتی را خریداری نمایند، بهتر است که در مورد ویژگی های خاص ابزار یاد شده اطلاعاتی را به دست آورند. برخی از گیج های انگشتی در طرح های بدون سوراخ و سوراخ دار تولید می شوند. فروشگاه های اینترنتی سعی دارند تا باکیفیت ترین انواع گیج های انگشتی را به فروش برسانند. دندانپزشکان نیز می توانند با توجه به قدرت مالی خود بهترین مدل اندومترها را خریداری نمایند.

همچنین در طراحی و ساخت اندومتر ها از استانداردها و تاییدیه های متعددی استفاده می کنند. شما هم قبل از نهایی کردن سفارش مدنظرتان، اطلاعاتی را در مورد استانداردهای مربوط به گیج های انگشتی به دست آورید. مهمترین تاییدیه ها و استانداردهای مورد توجه در طراحی گیج های انگشتی عبارتند از: دارای نشان CE اروپا، گواهینامه ISO 13485، گواهینامه  ISO 9001، تاییدیه وزارت بهداشت و مرکز درمان و آموزش پزشکی. گیج های انگشتی که استانداردهای لازم را ندارند، از کیفیت ساخت بالایی نیز برخوردار نیستند و شما نمی توانید به مدت طولانی از ابزارهای یاد شده استفاده کنید.

گارانتی مربوط به اندومتر چگونه است؟

برخی از انواع اندومترها دارای خط لیزری هستند که این مدل از ابزارها تحت لیسانس فالکن ایتالیا طراحی شده و یکی از پرفروش ترین انواع گیج انگشتی در حرفه ی دندانپزشکی می باشند. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت های تولید کننده گیج های انگشتی، گارانتی های مختلفی را برای محصولات تولیدی خود ارائه می دهند. به همین دلیل در حین خرید گیج انگشتی به گارانتی این تجهیزات نیز توجه لازم را داشته باشید. معمولا گارانتی اندومتر ها بیش از چند سال بوده و شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی در عملکرد گیج انگشتی خود، از گارانتی و خدمات پس از فروش مربوط به آن بهره مند شوید. توصیه می شود که در خرید تمام تجهیزات دندانپزشکی مدنظرتان وسواس بالایی را داشته باشید. چرا که بدون تجهیزات یاد شده نمی توانید مشکل و بیماری مراجعه کنندگان خود را درمان نمایید.

جای عکس

 

راهنمای خرید باکیفیت ترین انواع اندومترها به شکل آنلاین

در قسمت های قبلی مقاله سعی کردیم در مورد کاربرد و مشخصات گیج انگشتی اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. دندانپزشکان نیز می توانند با توجه به توضیحات یاد شده بهترین مدل ابزارهای مذکور را تهیه نموده و در کلینیک خود آنها را مورد استفاده قرار دهند. خریداران دوست دارند تا باکیفیت ترین اندومتر را با کمترین هزینه ی ممکن خریداری نمایند. برای این منظور نیز وب سایت فروشگاه های مختلف را مورد بررسی قرار می دهند. همچنین توصیه می شود که در حین خرید اینترنتی گیج های انگشتی به موارد زیر توجه داشته باشید:

–         حتما مشخصات و ویژگی های خاص گیج های انگشتی مدنظرتان را مورد کنکاش قرار داده و سپس خریدتان را نهایی نمایید. همچنین با نحوه ی استفاده از تجهیزات یاد شده نیز از نزدیک آشنا شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن طول کانال عصبی بیماران خود را اندازه گیری نمایید.

–         حتما در حین تحویل سفارش خود، محصول را با دقت بررسی نمایید و از سالم بودن آن مطمئن باشید. لازم به یادآوری است که بسته بندی گیج انگشتی بسیار مقاوم است. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در بسته بندی سفارش خود می توانید آن را عودت دهید.

–         قیمت گیج های انگشتی را بررسی نموده و با توجه به میزان پولی که در اختیار دارید، مناسب ترین مدل ابزارهای یاد شده را سفارش دهید. اندومترهای خارجی از قیمت بالایی برخوردارند ولی کیفیت مربوط به این مدل از تجهیزات نیز بسیار بالا خواهد بود.

–         حتما از فروشگاه های شناخته شده اقدام به خرید اندومتر مورد نیاز خود نمایید. چرا که در این صورت می توانید گیج انگشتی اورجینال و مرغوبی را سفارش دهید.

جای عکس

 

بررسی قیمت گیج های انگشتی

یکی از مهمترین آیتم هایی که ذهن بسیاری از دندانپزشکان را به خود مشغول نموده است، قیمت اندومتر می باشد. توجه داشته باشید که قیمت مربوط به گیج های انگشتی بسیار متغیر بوده و خریداران می توانند با توجه به قدرت مالی خود، بهترین مدل ابزارهای یاد شده را خریداری کنند. همچنین فاکتورهای گوناگونی در قیمت گیج انگشتی موثر می باشد. از مهمترین این فاکتورها می توان به مدل اندومتر، برندی که ابزار یاد شده را طراحی کرده است، رنگ بندی مربوط به آن، جنس گیج انگشتی و گارانتی آن اشاره کرد. همچنین شما می توانید در بسیاری از نمایشگاه های تجهیزات دندانپزشکی، متنوع ترین انواع گیج های انگشتی را مشاهده نمایید.

توصیه می گردد که از وب سایت های قابل اطمینان اقدام به خرید اینترنتی گیج انگشتی نمایید. چرا که در این صورت می توانید خدمات پس از فروش معتبری را نیز برای ابزار مدنظرتان دریافت کنید. همچنین جهت دریافت مشاوره های لازم برای انتخاب بهترین انواع گیج های انگشتی می توانید با همکاران ما در تماس باشید. دندانپزشکان جهت ارائه خدمات فوق العاده برای بیماران خود موظف هستند تا از باکیفیت ترین انواع تجهیزات دندانپزشکی استفاده کنند. بدون تردید استفاده از ابزارهای بی کیفیت در پروسه ی درمان بیماران، می تواند مشکلات زیادی را برای بیماران به وجود آورد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا تمامی کادرها را به دقت پر کنید.

مقالات دیگر

articles

ایمپلنت بدون درد

ایمپلنت بدون درد دندان، یک روش درمانی است تا دندان‌ های آسیب دیده یا از دست رفته با دندان‌ های مصنوعی […]

بررسی دندان قروچه در شب

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با دندان قروچه در شب صحبت کنیم؛ همچنین عوارض این کار را نیز […]

جلوگیری از عفونت بعد از ایمپلنت

یکی از مهم ترین عوارض بعد از انجام کاشت دندان را می توان عفونت بعد از ایمپلنت دانست. این نوع عفونت […]

بررسی یک طرفه جویدن غذا

  در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با عوارض یک طرفه جویدن غذا و مشکلاتی که ممکن است، در […]

انتخاب رنگ ایمپلنت

انتخاب رنگ ایمپلنت ، یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که این روزها بسیاری از افراد با آن رو به […]

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را می توان مهم ترین مرحله بعد از انجام ایمپلنت دانست. برای این که بتوان […]

تاثیر ماریجوانا بر دندان

در این مقاله می خواهیم تا در رابطه با تاثیر ماریجوانا بر دندان صحبت کنیم. اگر شما نیز به این موضوع […]

لیفت لثه چیست؟

وضعیت دهان، دندان و لثه هر فرد با دیگری متفاوت است. برخی از افراد لثه های بلندی دارند و برخی دیگر […]

ویژگی‌ های یک مسواک خوب

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ویژگی‌ های یک مسواک خوب صحبت کنیم. اهمیت سلامتی دندان ها بر […]

نایت گارد چه کمکی به ما می کند؟

نایت گارد یا محافظ شبانه، وسیله ای است که برای جلوگیری از خم شدن و آسیب دیدن دندان ها مورد استفاده […]

مشاوره و نوبت دهی